Zestaw Probówek dla Początkujących
Nauka przez zabawę!
Learning Resources to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, któremu zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie. Zabawki
Learning Resources są zaprojektowane tak, aby pomóc dzieciom w zdobywaniu kluczowych umiejętności edukacyjnych i przygotowaniu się na podbój świata!
Zestaw 6 probówek i przewodnik z 4 przyjaznymi dla dzieci eksperymentami. Dzieci pokochają eksperymentowanie, obserwację i odkrywanie świata nauki dzięki praktycznemu zestawowi naukowemu. Każda sześciokątna probówka ma podstawę i może stać samodzielnie oraz ma kolorową sześciokątną pokrywkę. Oznacza to, że te probówki nie stoczą się ze stołu. Probówki przechowuje się pionowo w wygodnym stojaku do przenoszenia i można je łatwo wyczyścić za pomocą dołączonej szczoteczki do czyszczenia.
- Zestaw probówek do przeprowadzania fantastycznych eksperymentów.
- Zawiera 6 plastikowych probówek, 6 kolorowych zatyczek, 1 stojak, szczoteczkę do czyszczenia i przewodnik ćwiczeń.
- Kolorowe probówki mają płaskie dno, stoją samodzielnie i posiadają podziałkę.
- Zatyczki dokładnie pasują do wylotu probówek, aby uniknąć rozlania podczas eksperymentu.
- Dostępny jest również wygodny stojak do przenoszenia, który ułatwia transport.
- Skorzystaj z praktycznych ćwiczeń zawartych w tym przewodniku, aby uczyć dzieci podstawowych pojęć naukowych, od reakcji chemicznych po gęstość.
- Po zakończeniu czynności użyj dołączonej szczoteczki.
- Czyszczenie tylko wodą lub mydłem, suszenie w pozycji odwrotnej.
- Aby uniknąć zgubienia zatyczki umieść w probówkach.
- Nie wkładać do mikrofalówki, nie czyścić wrzątkiem, upuszczenie zamrożonych lub mocno schłodzonych probówek może spowodować pęknięcie.
- Wymiary probówki: 11,5 cm x 2 cm x 2 cm.
- Wymiary opakowania: 13 cm x 15 cm x 8 cm.
- Kategoria wiekowa: 3+.
- UWAGA! Tylko pod nadzorem osoby dorosłej.
Ćwiczenie 1: TEMAT - KOLOROWE WULKANY - potrzebne materiały - probówka, talerz lub tacka, soda oczyszczona, płyn do naczyń, ocet, barwnik spożywczy. Umieść 5 probówek na tacce lub talerzu w rzędzie. Dodaj 2 ml sody, 3 krople płynu do naczyń, 2 krople barwnika spożywczego w każdej z czterech probówek. Wybierz jeden kolor na każdą probówkę. Wypełnij piątą z nich 10 ml octu.
Powoli zacznij dodawać ocet do pozostałych probówek. zatrzymaj się, gdy reakcja chemiczna zacznie się przelewać.
Dodatkowe zadanie: Co stanie się gdy dodasz więcej lub mniej składnika do probówki?
Ćwiczenie 2: TEMAT - MIESZANIE KOLORÓW PRZYCZYNA I SKUTEK - potrzebne materiały - probówki, kolorowe zatyczki, woda, barwnik spożywczy/ czerwony, żółty i niebieski/. Umieść 2 probówki na blacie. Wypełnij 10 ml. wody. Dodaj 1-2 kropli żółtego i czerwonego barwnika spożywczego. Umieść kolorową zatyczkę
na wierzchu probówki. Trzymając kciukiem od góry delikatnie potrząsaj, aż pojawi się nowy kolor. W kolejnej probówce powtórz ten sam eksperyment przy użyciu
żółtego i niebieskiego barwnika - uzyskaj inny nowy kolor.
Dodatkowe zadanie: Spróbuj uzyskać następne mieszanki kolorów przy użyciu barwnika, ale też wykorzystując nowo stworzone kolory.
Ćwiczenie 3: TEMAT - MIESZANIE - GĘSTOŚĆ - potrzebne materiały - probówki, kolorowe zatyczki, płyn do naczyń, miód, olej roślinny, woda, barwnik spożywczy/ czerwony, żółty, niebieski/. Opcjonalnie: można tez wykorzystać żel do włosów, kolorowe guziki, syrop kukurydziany lub inne płyny. Umieść 6 probówek na tacce lub talerzu. Wybierz dwa z przygotowanych płynów. Wypełnij probówkę dwoma składnikami np. 5 ml oleju roślinnego i 5 ml. wody. Umieść kolorową zatyczkę na wierzchu. Trzymając kciukiem od góry delikatnie potrząsaj i obserwuj jak się mieszają. W kolejnych krokach powtórz zadanie mieszając dwa inne płyny np. olej roślinny i żel do włosów, miód i wodę albo olej roślinny
i płyn do naczyń. Obserwuj jak płyny łączą się lub wręcz przeciwnie - nie chcą się połączyć z powodu odmiennej gęstości. Płyny o większej gęstości są cięższe i pozostają na dnie, podczas gdy te o lżejszej wypływają na wierzch probówki.
Dodatkowe zadanie: Dodaj kolorowe guziki lub małe koraliki aby zobaczyć czy toną czy unoszą się na wodzie.
Ćwiczenie 4: TĘCZOWY BUKIET - potrzebne produkty - białe kwiaty np. białe goździki, barwnik spożywczy/czerwony, żółty, niebieski/, woda.
Umieść probówki w stojaku na blacie aby uzyskać stabilność. Wypełnij każdą 10 ml. wody.
Dodaj 1-2 kropli barwnika, do każdej inny kolor. Przytnij łodygi kwiatów tak, by pasowały do probówek.
Włóż po jednym kwiatku do każdej. Z czasem płatki zaczną zmieniać kolor i uzyskasz bajeczny kolorowy bukiet. Umieść probówki z obserwowanymi kwiatkami na słonecznym stanowisku, zmieniaj wodę z barwnikiem co 2-3 dni, aby dłużej przetrwały.